„Cokoli jste udělali pro jednoho z těchto mých nejposlednějších bratří, pro mne jste udělali.“ (Mt 25,40)

DOMINIC  SUJITH
adopce DominikPROFIL:

Datum narození: 2. 3. 2008

Stát: INDIE

Škola: Základní škola Rosa Mystica

Náboženství: katolické

Zájmy: fotbal, zalévání zahrady, zvířata

Chce být: mechanik

O dítěti: Je to milující, laskavý chlapec, rád je mezi kamarády a pomáhá druhým.

O rodině: Dominic je sirotek, HIV pozitivní, nalezly ho sestry Matky Terezy z Kalkaty. Neví nic o své rodině.

Účelem projektu v Indii je zajištění přístupu ke vzdělání konkrétnímu dítěti. Většina adoptovaných dětí pochází z negramotných rodin.

MOŽNOST PŘISPĚNÍ: Minimální roční příspěvek na adopci je 4 900 Kč.
V našich kostelích tuto částku vybíráme do pokladniček s označením Adopce na dálku.
Další možnost je přispět na účet farnosti: 361 038 389 / 0800,  VS 31929.

Zároveň Vás prosíme o duchovní podporu tohoto projektu.
Dopisy:
dopis1    dopis2    dopis3    dopis4    dopis5    dopis6    dopis7    dopis8    dopis9    dopis10    dopis11    dopis12    dopis13    dopis14

INFORMACE O INDII:
Indie má 1,28 miliardy obyvatel, velké množství etnických skupin, stovky jazyků a nářečí.
Hlavní město je Nové Dillí. Úředním jazykem je hindština a angličtina.
Náboženství: 79,8% hinduisté, 14,2% muslimové a 2,3% křesťané.
Dominic žije ve svazovém státě Karnátaka.
Indickou měnovou jednotkou je rupie (1 EUR / 76 821 INR).
Základní škola trvá 10 let (z toho 2 roky ve školce), chodí se do ní i v sobotu, prázdniny jsou od dubna do května.
Projekt Adopce na dálku působí v Indii od roku 1993 a pomohl už tisícům dětí.