„Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství“ (Mt 5,7)

MARYIA DAMINEUSKAYA - podpora ukončena

adopce MariePROFIL:

Datum narození: 3. 6. 2007

Stát: BĚLORUSKO

Škola: Základní škola Udělo

Náboženství: katolické

Rodiče, zaměstnání: Anatolij – traktorista, Elena - zootechnik

Sourozenci: Vadim a Alexej

Oblíbené předměty: ruština, běloruština a výtvarná výchova

Zájmy: malování

Chce být: kuchařka

O dítěti:
Je klidná, poslušná, přátelská a zodpovědná. Aktivně se zúčastňuje všech uměleckých aktivit ve škole. Pomáhá mamince v kuchyni a také se stará o mladšího bratra.

O rodině:
Rodiče pracují v kolchoze. Aby zvládli těžkou finanční situaci, pěstují zeleninu pro vlastní potřebu a chovají domácí zvířata.

Účelem projektu v Bělorusku je pomoc konkrétnímu dítěti s financováním mimoškolních aktivit, školních pomůcek, oblečení a léků. Část může být použita na chod domácnosti v rodině dítěte.

MOŽNOST PŘISPĚNÍ: Minimální roční příspěvek na adopci je 6 900 Kč.
V našich kostelích tuto částku vybíráme do pokladniček s označením Adopce na dálku.
Další možnost je přispět na účet farnosti: 361 038 389 / 0800.

Zároveň Vás prosíme o duchovní podporu tohoto projektu.

Dopisy:

dopis1    dopis2    dopis3    dopis4    dopis5    dopis6    dopis7    dopis8    dopis9    dopis10    dopis11    dopis12    dopis13    dopis14    dopis15

koronavirus - situace v Bělorusku

INFORMACE O BĚLORUSKU:
Bělorusko má 9,5 milionu obyvatel, z toho 13% tvoří Rusové, dále Poláci a Ukrajinci.
Hlavní město je Minsk, 2 miliony obyvatel.
Úředním jazykem je ruština a běloruština.
Většinovým náboženstvím je pravoslaví, dále jsou zde uniati a katolíci, 60% obyvatel je věřících.
Bělorusko sousedí s Ukrajinou, Litvou, Lotyšskem, Ruskem a Polskem.
Běloruskou měnovou jednotkou je běloruský rubl (1 EUR / 10785 BYR).
Základní a střední škola je zdarma, chodí se do ní i v sobotu, prázdniny jsou od května do července.